Bērns un viņa draudzības- Kā es varu palīdzēt?

Galvenie punkti

 • Pozitīva draudzība sniedz pirmstīņu vecuma un pusaudžiem piederības sajūtu, pārliecību un atbalstu.
 • Labas vecāku un bērnu, savstarpējās attiecības ,var palīdzēt bērnam attīstīt draudzēties spēju.
 • Jūs varat atbalstīt bērnu draudzību, uzņemot bērna draugus savās mājās.
 • Ja pusaudžiem un ir grūtibas iegūt draugus, ir noderīgi pamēģināt jaunas,ārpusskolas vai sabiedriskās aktivitātes.

Šajā rakstā:

 • Pirmās pusaudžu draudzības: kāpēc tās ir svarīgas
 • Palīdzēt pusaudžiem veidot draudzības prasmes
 • Kad ir grūti iegūt draugus
 • Sabalansēt draudzību un attiecības ar vecākiem
 • Kā izskatās pusaudžu draudzības

Pirmās bērnu un pusaudžu draudzības: kāpēc tās ir svarīgas

Pozitīvas draudzības ir svarīga daļa no ceļojuma uz pilngadību. Tie palīdz pusaudžiem apgūt svarīgas sociālās un emocionālās prasmes, piemēram, būt jutīgiem pret citu cilvēku domām, jūtām un labklājību.

Labi draugi un draudzība ir svarīga, jo ​​tie sniedz:

 • piederības sajūtu un to, ka viņu novērtē cilvēki, kas nav viņu ģimene
 • pārliecība , drošība un komforts
 • droša vieta, kur runāt par pubertāti un tās radītajām izmaiņām
 • pieredze saskarsmē ar cilvēkiem
 • iespēja piedzīvot agrīnas romantiskas attiecības
 • sociālā grupa, kurā viņi var darīt jaunas lietas un eksperimentēt ar vērtībām, lomām, identitātēm un idejām.

Palīdzēt bērnam veidot ‘draudzēties prasmes’

Bērns var būt ļoti vērsts uz saviem draugiem, taču ir svarīgi saprast,ka viņiem joprojām ir nepieciešama jūsu palīdzība un atbalsts, lai izveidotu un uzturētu pozitīvas, un atbalstošas ​​draudzības.

Labas vecāku un bērnu attiecības parasti noved pie tā, ka bērniem ir pozitīvas attiecības ar vienaudžiem. Tāpēc just siltumu un atbalstu,  kontaktu uzturēšana un  bērna aktīva klausīšanās var palīdzēt viņam attīstīt draudzības prasmes. Tāpat tas, protams, palīdzēs Jums vieglāk izprast un atbalstīt bērnu kad viņš saskarsies ar irmajām problēmām šajās draudzībās un attiecībās.

Tāpat ir svarīgi būt labam  paraugam . Vecākiem, kuri vēlas un pavada vairāk laika ar saviem draugiem, ir lielāka iespēja, ka bērnam būs un uzturēs veselīgas draudzības. Tajā bērns redz, ka draudzība ir,kas abpusējs- abpusēja interese vienam pret otru, tāpat arī kopīgas ,brīvā laika pavadīšanas, intereses.

Bērna paslavēšana, kad redzat,  ka viņš ir godīgs, uzticīgs un atbalstošs, mudina viņu turpināt strādāt pie šīm pozitīvajām sociālajām iezīmēm.

Bērna draugu iepazīšana parāda viņam, ka jūs saprotat , cik svarīgas ir šīs draudzības priekš viņa. Šo atbalstu varatt izrādīt mudinot bērnu apciemot savus draugus un atvēlot viņiem vietu jūsu mājās vai arī viienkārši aizvedot sava bērna draugus mājās pēc skolas.

Kad bērnam ir grūtības draudzēties

Ne visas draudzības ir pozitīvas vai labas bērniem. Pusaudžu vidū negatīvas attiecības dažreiz sauc par “toksisku draudzību”, un tajās esošie cilvēkui visbiežāk nevēl neko labu bērnam, bet gan pretēji- kādā brīdī var sagādāt daudz pazemojuma un nepatīkamu emociju.Jūsu bērnam var būt nepieciešama palīdzība, lai izvairītos no toksiskām draudzībām vai tiktu galā ar tām  .

Daži bērni dod priekšroku 1-2 tuviem draugiem , nevis saziņai lielā grupā.- Tas ir Okey, un nekas ar to jādara nav, pat ja jūs esat pieradis pie 10 draugu kompānijas. Galvenais, ka bērns ar šo situāciju ir laimīgs un apmierināts.

Bet, ja bērnam ir grūtības iegūt jaunus draugus un viņš par to uztraucas, ir dažas lietas, ko varat darīt kopā:

 • Padomājiet par sava bērna interesēm un stiprajām pusēm. Pamatojoties uz to, jūs varētu meklēt  jaunas  ārpusskolas aktivitātes vai mudināt viņu pievienoties sporta komandai vai sociālajai grupai. Satikšanās  ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas intereses, ir lielisks veids, kā sākt draudzību un vairot pārliecību.
 • Pavadiet laiku ar plašāku ģimenes locekļu skaitu un ģimenes draugiem.Izplānojiet grila pēcpusdienu vai izbraukumu, kur jūsu bērns var pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, kurus viņš jau pazīst.
 • Palīdziet bērnam plānot aktivitātes ar draugiem. Tā varētu būt filmas skatīšanās mājās, nakšņošana pie draugiem(draugu aicināšana pie sevis), vai gatavošanas pēcpusdiena, vai sporta spēļu spēlēšana vietējā parkā.
 • Pārliecinieties, ka jūsu bērns jūtas ērti, aicinot mājās draugus, un dodiet viņiem pietiekami daudz brīvas vietas, ja bbērns ir izvēlējies uzņemt ciemiņus.
 • Padomājiet par bērna ikdienas nodarbēm vai aktivitātēm-to pavairošanu . Tas var dot bērnam iespēju satikt citus cilvēkus un praktizēt sociālās prasmes.
 • Mēģiniet noskaidrot, vai ir kādas konkrētas problēmas, kas jūsu bērnam apgrūtina jaunu draugu iegūšanu, piemēram, iespēju, sociālo prasmju vai pārliecības trūkums. Pēc tam padomājiet par veidiem, kā ar tiem strādāt. Iespējams, vēlēsities lūgt profesionālu padomu sarežģītos jautājumos. 
 • Sniedziet bērnam daudz uzslavas un iedrošinājumu. Centieties nespiezt uz savu bērnu ar sarunām par draugiem vai pastāvīgi apspriest kādu, viņam nepatīkamu,situāciju.

Sabalansēt draudzību un attiecības ar vecākiem


Pusaudžu gados jaunieši bieži vien daudz vairāk laika pavada ar draugiem, un mazāk laika ar vecākiem.

Bet  jūsu bērnam joprojām esat vajadzīgs Jūs un drošābāze jums blakus Ja esat ieinteresēts un pieejams, tas ļauj bērnam apzināt, ka viņš var vērsties pie jums, kad tas ir nepieciešams. Bērnam kļūstot vecākam jūs varat pamanīt, ka arī jūsu bērns sniedz jums zināmu atbalstu. Attiecības starp bērnu un vecāku pāraug ar vēl vienu patikamu īpašību- draudzību.

Pusaudži daudz dalās ar saviem draugiem , tāpat ari cenšas daudz ko no viņiem pārmantot– nokopēt.. Piemēram, pusaudži var mainīt savu uzvedību, izskatu vai intereses, lai parādītu, ka viņi pieder noteiktai draugu grupai. Kamēr jūsu bērns nedara neko destruktīvu vai bīstamu, šāda uzvedība bieži liecina, ka jūsu bērns jūtas pietiekami atbalstīts un pārliecināts, lai izmēģinātu jaunas lietas.

Tas ir arī normāli, ka draudzība mainās. Jūs varat pamanīt, ka jūsu bērns attālinās no vecajiem draugiem un viņam var kļūt nepieciešams atbalsts, lai iegūtu jaunus draugus.

Vecākiem un draugiem ir dažādas lomas pusaudžu dzīvē. Jūs ietekmējat sava bērna ilgtermiņa lēmumus, kas saistīti ar vērtībām un morāli. Jūsu bērna draugi, visticamāk, ietekmēs īstermiņa izvēli, piemēram, izskatu un intereses. Spēcīgas attiecības gan ar vecākiem, gan draugiem palīdz pusaudžiem izaugt par labi pielāgotiem pieaugušajiem ar spēcīgām sociālajām prasmēm.

Kā izskatās pusaudžu draudzības

Agrā pusaudža gados draudzība kļūst intensīvāka, ciešāka un atbalstošāka. Pieaug pusaudžu saziņas apjoms.

Pusaudžu draudzība parasti balstās uz personisku līdzību, pieņemšanu un dalīšanos. Viena dzimuma draudzība visbiežāk ir agrīnā vidusskolas gados. Kļūstot vecākiem, daudzi pusaudži sadraudzējas arī ar pretējo dzimumu.

Internets un sociālie mediji ļauj pusaudžiem veidot un uzturēt draudzību. Tas ir dabisks paplašinājums viņu bezsaistes un klātienes mijiedarbībai.

Izmantotie avoti: Raising children- Australian parenting web page.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.