Galda spēle Winston

Ieteicamais vecums: 6+ Spēlētāju skaits: 2-6 Ilgums: 15min

Spēle satur:

66 suņu kartiņas ( 3 galvu un 8 ķermeņa kartiņas priekš katra suņa krāsā )
4 izmēra kartiņas
2 koka detaļas ( kauls un ekskrements )
4 noteikumu bukleti
Spēles mērķis:

Savākt visvairāk punktus, veidojot un vācot garāko suni.
Pirms spēles uzsākšanas:

Nolikt koka detaļas un izmēra kartiņas uz galda
Samaisīt visas suņu kartiņas
Katram spēlētājam piešķirt 5 suņu kartiņas
Atlikušās suņu kartiņas aizklātā veidā novietot uz galda kaudzītē.
Kā spēlēt spēli?

Spēles gaita notiek pulksteņa rādītāja virzienā. Spēli sāk tas spēlētājs, kuram ir garākais vārds. Savā gājienā jāizspēlē vismaz 2 kārtis. Spēlētājs drīkst veikt vienu vai vairākas šāda veida darbības. Darbības drīkst atkārtoties.

Sākt jaunu suni:
Jaunu suni ir iespējams sākt ar galvas vai ķermeņa kartiņu. Jūs nevarat sākt jaunu suni, ja uz galda jau ir viens tās pašas krāsas suns.

Pagarināt suni:
Pievienojiet galvu vai ķermeni sunim, kas jau atrodas uz galda.

Piezīme: Visi spēlētāji veido un pagarina tos paša veida suņus galda centrā.

Sunim var būt tikai viena galva, bet vairāki ķermeņi. Ja sunim vēl nav galvas, Jūs varat pagarināt to ar ķermeņa vai galvas kartiņām. Bet, ja sunim jau ir galva Jūs varat pagarināt to tikai pievienojot ķermeņa kartiņas.

Piezīme: Jūs varat pagarināt suni uz galda tikai pievienojot tās pašas krāsas kartiņas.

Pabeigt suni:
Sava gājiena beigās ( kad Jūs esat izspēlējis vismaz 2 kartiņas un nevēlaties izspēlēt vairāk kartiņas ) Jums jāpaņem VISI suņi, kuri ir pabeigti. Jūs nevarat izvēlēties neņemt pabeigtos suņus.

Suns ir pabeigts, ja tam ir viena galva un 2 ķermeņi ( vai vairāk ). Uzmanību: Jo garāks, jo vairāk punktus Jūs iegūstat.

Jūs varat pievienot vairākas ķermeņu kartiņas vienam suni, lai to pabeigtu. Jūs arī varat pabeigt vairākus suņus Jūsu spēles gājiena laikā. Spēlētājs, kurš pabeidz suni, paņem kartiņas un liek kaudzē sev priekšā ar attēliem uz leju. Viņš tagad ir ieguvis suni. Katru suni ir nepieciešams turēt atsevišķā kaudzītē, lai spēles beigās būtu iespējams saskaitīt punktus. ( Variants jaunākiem spēlētājiem: Novietot pabeigto suni ar seju uz augšu).

Ekskrements un kauls:
Kurš pirmais pabeidz un savāc pirmo suni, iegūst gan ekskrementu, gan kaulu. Šis spēlētājs arī iegūst izmēra kartiņu, kas atbilst sakomplektētā suņa lielumam ( cipars no ķermeņu kartiņām, kas veido suni, neieskaitot galvu ).

Vēlāk spēlē spēlētājs, kurš iegūst tik pat garu vai garāku suni par to, kas ir sakomplektēts uz attiecīgo brīdi, iegūst kaulu un izmēra kartiņu attiecīgi suņa lielumam.

Kurš sakomplektē suni, kas ir tik pat īss vai īsāks par īsāko suni, kas ir uz attiecīgo brīdi sakomplektēts iegūst ekskrementu un izmēra kartiņu attiecīgi suņa lielumam.

Piezīme: Augstākā izmēra kartiņa ir “ 5+ ”, bet ir iespējams sakomplektēt garāku suni par 5 ķermeņu kartiņām, ja Jūs esat ļoti labs vai veiksmīgs spēlētājs. Lai iegūtu kaulu no spēlētāja, kurš sakomplektēja garāku suni par 5 ķermeņa kartiņām ( piemēram suni ar 6 ķermeņu kartiņām ), Jums joprojām nepieciešams savākt suni tik pat garu vai garāku, ja pat izmēra kartiņa parāda 5+.

Paceliet kartiņas:
Sava spēles gājiena beigās paceliet ķermeņa kartiņas no kaudzītes, lai Jums rokās būtu 5 kartiņas. Ja šī kaudzīte ir beigusies, tad kartiņas paņemt vairs nevar. Tad gājienu veic nākamais spēlētājs.

Uzmanies!

Savā spēles gājienā Jums jāizspēlē vismaz 2 kartiņas. Vai Jums ir tikai galvas kartiņas, kas jau ir izliktas uz galda? Tad Jūs nevarat veikt gājienu! Novietojiet vienu savu galvas kartiņu zem galvenās ķermeņu kaudzītes un no virspuses velciet vienu jaunu kartiņu. Pārliecināties, ka pārējie spēlētāji redz kādu kartiņu Jūs novietojāt kaudzītes apakšā. Vairs nav kartiņu, ko ņemt? Paturiet kartiņas un izlaidiet gājienu. Tāda dažreiz ir suņu dzīve!
Suņiem jābūt sakomplektētiem no vienas krāsas kartiņām.
Suņiem drīkst būt tikai viena galva. Jūs jaunu suni variet sākt ar galvas vai ķermeņa kartiņu.
Jaunu suni drīkst sākt tikai tad, ja tādas pašas krāsas suns vēl nav uz galda.
Spēles beigas un rezultāts:

Spēle beidzas, kad pēdējā kārts ir izspēlēta.
Spēlētāji skaita ķermeņu kartiņas katram sunim, kuru ir sakomplektējuši.
Jo garāks suns, jo vairāk punkti:
2 ķermeņi=1+2=3

3 ķermeņi=1+2+3=6

4 ķermeņi=1+2+3+4=10

5 ķermeņi=1+2+3+4+5=15

6 ķermeņi=1+2+3+4+5+6=21

utt.

Spēlētājs, kurš ir palicis ar kaulu iegūst papildus 6 punktus. Labi darīts!
Spēlētājs, kurš ir palicis ar ekskrementu zaudē 6 punktus. Piedod!
Uzvar spēlētājs, kuram ir visvairāk punktu.
Skaitīšanas triks:

Pārgrupējiet katru suņa kaudzīti ar vienādu suņa garumu.

Tas atļauj ātrāk saskaitīt:

3 punkti x skaits suņu ar ķermeņu skaitu 2

6 punkti x skaits suņu ar ķermeņa skaitu 3

utt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *