Kā salikt Pyraminx?

Pyraminx rubika pamācība
Pyraminx atrisināšana ir daudz vienkāršāka nekā Rubika kubs. Tam ir 3 732 480 iespējamās permutācijas, kas ir salīdzinoši neliels skaits (līdzīgi kā 2x2x2 Pocket Cube). To var atrisināt no jebkuras nejaušas pozīcijas mazāk nekā 12 kustībās. Vienkāršākais risinājums, kurā jums jāapgūst tikai pāris algoritmi.

Apzīmējumi

Atzīmēsim puzles četrus stūrus ar burtiem, tāpat kā Rubika kuba apzīmējumā, burts pats par sevi nozīmē 120o leņķa pagriezienu pulksteņrādītāja virzienā, un apostrofs iezīmē pagriezienu pretēji pulksteņrādītāja virzienam (piemēram, R ’). Mēs izmantosim šos burtus, lai aprakstītu algoritmus šajā apmācībā. Piemēram: L ’F L F’

Mēs varam viegli pamanīt, ka ir trīs veidu gabali: stūra uzgaļi (A), centri ar vienu uzlīmi (B) un malas ar divām uzlīmēm (C).

Centru un galu atrisināšana

Pyraminx risinājums sākas, pagriežot 4 stūrus (A), lai tie atbilstu centra gabaliem. Tas ir tikai vienkāršs pagrieziens katram stūrim, jo ​​trīs centra daļu (B) malas ir savstarpēji saistītas. Kad gali ir kārtībā, kārtīgi pagrieziet pyraminx , lai visas centra krāsas sakristu uz visām malām. Mēģiniet sasniegt stāvokli attēlā iepriekš! Kad esat pabeidzis, atliek tikai atrisināt atlikušos 6 malu gabalus (C).

Divas malas blakus vienam stūrim

Šajā posmā mēs vēlamies atrisināt trīs malas ap augšējo stūri. Atkarībā no novietošanas virziena izmantojiet tālāk norādītos labās un kreisās puses algoritmus. Ar zvaigznīti (*) apzīmētie gabali paliek vietā. Parasti pēdējam gabalam ir nepieciešams algoritms, jo pirmos divus var atrisināt intuitīvi.

Labais algoritms: R F R ’F’

Kreisais algoritms: L ’F’ L F

Pēdējā slāņa malas
Atliek tikai mainīt pēdējo slāņu malas. Paņemiet pyraminx savās rokās ar nesalikto malu kreisajā pusē un veiciet nepieciešamos pagriezienus atkarībā no jūsu gadījuma.

Aplis pulksteņrādītāja kustības virzienā: U ’F U F’

Pretēji pulksteņrādītāja virzienam: U L ’U’ L

Apmani divas malas: F U ’F’ U F ’L F L’

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *