Kā salikt Rubika kubu 2×2?

2 x 2 rubika pamācība
Ja jūs nekad iepriekš neesat atrisinājis Rubika kubu, šeit ir vienkāršākā risinājuma metode iesācējiem.

Lai sāktu likt un varētu izprast formulu ir nepieciešams saprast formulas galvenos apzīmējumus ( F: priekšpuse, R: pa labi, U: uz augšu, L: pa kreisi, D: uz leju ).

Burts vien nozīmē rotāciju pulksteņrādītāja virzienā, savukārt apgrieztie pagriezieni ir apzīmēti ar apostrofu (F ’), bet divkāršie pagriezieni – ar 2 (F2).

Skaidrojums:

Algoritma piemērs: F R ’U2 (pagrieziet priekšējo virsmu pulksteņrādītāja virzienā, tad pa labi pretēji pulksteņrādītāja virzienam un pagrieziet augšējo virsmu par 180 °).

Baltā mala
Sāciet ar baltu malu. Šī ir vieglākā daļa, var mēģināt to izdarīt, neizmantojot algoritmus.

Mums jānovieto baltie gabali blakus viens otram, pārliecinoties, ka sānu krāsas sakrīt, kā redzams pirmajā attēlā. Šeit ir algoritmi, kā pārvietot gabalu no aizmugures uz priekšu. Ir trīs iespējami gabala novietojumi, tāpēc mums ir nepieciešami trīs algoritmi, lai novietotu baltos gabalus.

1. gadījums: D ’R’ D
2. gadījums: R B R ’
3. gadījums: R D B2 D ’R’
Kad gabals atrodas savā stāvoklī, bet vispirms ir novietots nepareizi, mums tas jāpārvieto uz aizmugurējo slāni un jāveic viens no trim iepriekš minētajiem gadījumiem (D ’R D).

Novietot dzeltenos stūrus
Pagrieziet kubu ar baltu seju uz leju, jo mums ar to vairs nebūs jāstrādā. Pagrieziet augšējo slāni, lai redzētu, cik gabalu var pārvietot galīgajā stāvoklī. Šajā posmā orientācijai nav nozīmes.

1. Galīgajā stāvoklī var pārvietot tikai vienu gabalu: vai U R U ’L’ U R ’U’ L turiet pareizo gabalu priekšējā labajā pusē uz augšu, lai pārvietotu pārējos trīs stūros.
2. Apmainiet divus gabalus augšējā priekšpusē: L F ’L’ D ’L’ D F
3. Apmainiet divus diagonālos stūrus: F L F L ’D’ L ’D
Pārvietojiet dzeltenos stūrus
Šajā brīdī visi gabali atrodas galīgajā stāvoklī, mums tikai japārvieto dzeltenie stūri.

Turiet rubiku rokās ar neatrisinātu dzeltenu gabalu FRU (priekšējā-labā-augšējā) pozīcijā, pēc tam divreiz vai četras reizes veiciet R ’D’ R D algoritmu, līdz konkrētais gabals ir pareizi novietots. Veicot U ’gājienus, FRU vietā uzrodas vēl viens neatrisināts gabals un tad atkārtojiet R’ D ’R D, līdz šis konkrētais gabals ir kārtībā. Katrā solī algoritms ir jāizpilda divas reizes, lai pagrieztu stūri pretēji pulksteņrādītāja virzienam, un četras reizes, lai to pagrieztu pulksteņrādītāja virzienā.

Piemēri:

Priekšējie puse: divas dzeltenas uzlīmes uz priekšu: (R ’D’ R D) x4 U ’(R’ D ’R D) x2
Dzeltens priekšējā slāņa sānos: (R ’D’ R D) x2 U ’(R’ D ’R D) x4
Trīs stūri jāpagriež pretēji pulksteņrādītāja virzienam (R ’D’ R D) x2 U ’(R’ D ’R D) x2 U’ (R ’D’ R D) x2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *