Kā salikt Rubika kubu 4×4?

4 x 4 rubika pamācība
Risinājums ir sarežģītāks nekā klasiskā Rubika kuba metode, bet, ja jūs zināt, kā atrisināt 3x3x3, tad arī ar šo nevajadzētu rasties grūtībām. Mēs atrisinām 4×4, grupējot 4 centrus un malu pārus kopā, un visbeidzot atrisinot to kā 3×3.

Apzīmējumi
Mēs izmantojam burtus, lai atzīmētu rotācijas uz kuba, līdzīgi kā Rubika kuba apzīmējums. Grūtākie pagriezieni nāk, kad mēs pārvietojam divus burtus kopā, bet mēs varam noteikt šķēres pagriezienus, kad pārvietojam tikai otro slāni. Mēs izmantosim oficiālo N x N x N apzīmējumu:

F – ārējā priekšējā puse pulksteņrādītāja virzienā

U ’ – ārpuse pretēji pulksteņrādītāja virzienam

L2 – Kreisās malas divkāršs pagrieziens (180o)

Fw – ārējā bloka kustība: abas priekšējās malas kopā pulksteņrādītāja virzienā. N x N x N kubiem mēs atzīmējam, cik slāņu jāuzņem, bet mēs varam to ignorēt 4×4 kubam, jo ​​skaitļi vienmēr ir 2 : 2Rw ’. Citas apmācības izmanto mazos burtus, lai atzīmētu dubultus pagriezienus.

f – Mazie burti apzīmē iekšējos šķēres pagriezienus. u ’= Uu’ U

Divi blakus esošie centri
Tā kā 4 x 4 nav fiksēta centra gabala, kas nosaka katras malas krāsu, mums ir jāaprēķina krāsu shēma no stūra gabalu krāsām.

Vispirms atrisināsim blakus esošos baltos un dzeltenos centrus. Ja nevarat atrast nevienu stūri, kam blakus ir šīs divas krāsas, tad tiem vajadzētu būt kārtībā.

Šim solim nevajadzētu radīt problēmas, jo nav atrisinātu gabalu, kurus mēs varētu sajaukt. Izmantojiet šo īso algoritmu, lai pārvietotu gabalu no augšas uz priekšējo slāni.

Dw’ Rw’ Dw

Kad baltā mala ir pabeigta, mēģiniet uzbūvēt dzelteno 2×2 bloku pretējā pusē ar balto seju, kas pārvietota uz leju.

Ar pabeigtu balto centru apakšā: Rw U Rw ’un Rw U2 Rw’

Atlikušie četri centri
Pārvietojiet pabeigtos centrus uz kreiso un labo pusi, lai tie netiktu traucēti. Izveidojiet pirmo bloku, pēc tam sekojiet līdzi krāsu shēmai nākamajiem.

Izmantojiet tos pašus algoritmus, kas aprakstīti iepriekš, ar baltiem un dzelteniem centriem kreisajā un labajā pusē: Rw U Rw ’

Malu savienošana pāros

Pirmais gadījums: Uw L ’U’ L Uw ’ Otrais gadījums: Uw’ R U R ’Uw Blakus: R U’ B ’R2

Sasniedzot pēdējās divas malas, augšējā slānī nevarēsiet izmantot nevienu neatbilstošu malu pāri, jo tie visi jau ir bijuši salikti pārī. Mums ir atsevišķs algoritms, lai atrisinātu pēdējās divas malas. Izmantojiet iepriekš minēto R U ’B’ R2 triku, ja gabali nav pareizi izlīdzināti.

Pēdējās malas: Dw R F ’U R’ F Dw ’

Atrisini kā 3 x 3 rubiku
No šī brīža mēs varam pabeigt kubu, atrisinot to kā 3×3, pagriežot tikai ārējos slāņus. Lasiet šeit, kā atrisināt Rubika kubu, ja jums nepieciešama papildu palīdzība, taču vēl neaizveriet šo lapu, jo, ejot tālāk, iespējams, saskaraties ar kādu no specgadījumiem.

Specgadījumi
Sasniedzot pēdējo slāni, jūs varat nonākt situācijā, kad kubs šķiet neatrisināms. Piemēram, kad jūs sasniedzat dzelteno krustu un viena mala, šķiet, ir nepareizi orientēta vai atrodat divus gabalus pareizajā vietā, novietojot pēdējos slāņa stūrus. Aplūkojiet zemāk, kurš no tālāk minētajiem garajiem algoritmiem atrisina jūsu situāciju.

Pārvietojiet 2 un 3:

r2 B2 U2 l – U2 r ’U2 r – U2 F2 r F2 – l’ B2 r2

Tas pats bez šķēlumu kustībām:

Rw2 R2 B2 U2 – Lw L ’U2 Rw’ – R U2 Rw R ’ – U2 F2 Rw R’ – F2 Lw ’L – B2 Rw2 R2

4.un 5. maiņa:
Rw2 f2 U2 Fw2 – D Rw2 U2 Fw2 – U ’Fw2 L2 U2 – B2 Lw2 U

Tas pats algoritms bez šķēles kustībām:

Rw2 Fw2 F2 U2 Fw2 – D Rw2 U2 Fw2 – U ’Fw2 L2 U2 – B2 Lw2 U

1. un 4. maiņa:
F2 R2 B ’ – D’ B R2 F ’U – Fw2 F L2 – f2 Lw2 – f2 l2 U’ (labi)

Tas pats algoritms bez šķēles kustībām:

F2 R2 B ’ – D’ B R2 F ’U – Fw2 F L2 – Fw2 F2 Lw2 – Fw2 F2 Lw2 L2 U’

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *