Meklē jaunas izklaides? Aizraujošā spēle “Kan Jam”

Tuvojoties siltajam laikam, aktuāls kļūst jautājums, kā izklaidēties dabā. Doties pastaigās un izzināt dabas takas, protams, ir jauki, taču pienāk brīdis, kad tas sāk garlaikot.

Šādā gadījumā lielisks variants ir “Kan Jam” – aizraujoša spēle, kas patiks cilvēkiem visos vecumos. Ja meklē veidu, kā jautri pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugiem un bērniem svaigā gaisā, “Kan Jam” neliks vilties.

Spēlei ir arī papildnoteikums, kas var palīdzēt gūt tūlītēju uzvaru. Katrai “kannai” sānos ir neliela sprauga. Ja kāda no komandām caur to iemet frisbiju, tad automātiski gūst uzvaru. Izklausās viegli? Nebūt ne. Spēle būs izaicinājums pat prasmīgākajiem frisbija faniem.

Kāda ir spēles gaita?

Lai spēlētu “Kan Jam”, ir nepieciešams izveidot divas komandas. Ja nav tik daudz spēlētāju, lai to izdarītu, tad, iespējams, arī sacensties vienam pret otru. Lai sāktu spēli, jānovieto divas lielas “kannas” attālumā, kas nav mazāks par diviem metriem. Pēc tam katra komanda ņem īpašo frisbiju, ko cenšas trāpīt sāncenšu “kannā”.

“Kan Jam” lielākā priekšrocība ir tā, ka spēlei var nodoties teju jebkur. Vienīgais, kas nepieciešams – brīva vieta, kas ideālajā gadījumā ir prom no citiem cilvēkiem. Spēles aprīkojuma uzturēšana kārtībā arī neprasīs lielas pūles. Laiku pa laikam atceries noslaucīt spēles komplektu ar antibakteriālām salvetēm, tad varēsi nesatraukties par spēlētāju drošību.

“Kan Jam” – arī lielisks kardio treniņš

Neļauj pirmajam iespaidam par “Kan Jam” sevi apmuļķot! Lai gan sākotnēji tā var šķist kā vienkārša izklaide, drīz vien sapratīsi, ka gūt uzvaru nav nemaz tik viegli. Lai baudītu uzvaras priekus, nāksies kārtīgi pasvīst. Ja vēlies pievērsties kardio treniņiem, tad “Kan Jam” ir viens no labākajiem un aizraujošākajiem veidiem, kā to darīt.

 Spēles laikā spēlētāji allaž ir uz kājām (ja vien nenākas atvairīt disku ar iespaidīgiem akrobātikas trikiem), turklāt nepārtraukti nākas kustēties. Vienlaikus dalībnieki gan met, gan skrien, gan arī ķer, lai gūtu punktus. Tas ir iespaidīgs kardio treniņš.

Citivet pasaulē ir pat oficiālas līgas, kurās piedalās lielākie “Kan Jam” entuziasti. Kas zina – varbūt arī Latvijā tāda nākotnē tiks izveidota.

Games4You pircēju, vasaras spēļu favorīti: Kan Jam, Spikeball, Krokets

Ja esi nolēmis izmēģināt aizraujošo spēli, esam apkopojuši vienkāršus, bet efektīvus ieteikumus, kas palīdzēs gūt uzvaru pār saviem pretiniekiem. Lūk, ko ņem vērā:

  1. Jo vairāk spēlēsi, jo labāk. Tāpat kā jebkurā citā spēlē vai sporta veidā, ir svarīgi pievērsties nodarbei regulāri. Tikai tādā veidā varēsi uzlabot savas prasmes un kļūst par labāku spēlētāju.
  2. Lai kļūtu par prasmīgu ķērāju, tev nav jāizmanto viss ķermeņa spēks. Centies vairāk koncentrēties uz savas plauktas locītavas izmantošanu.
  3. Kad tev ir jāatvaira pretinieka metiens, centies nostāties starp mērķi un disku. Būt pareizā pozīcijā ir ārkārtīgi svarīgi. Nemēģini stiepties pretim diskam ar visu ķermeni – tas nav nedz efektīvi, nedz pareizi. Ja būsi īstajā pozā, tad disku varēsi noķert bez liekām problēmām.
  4. Brīdī, kad ķer pretinieka disku, izmanto abas rokas.
  5. Nododies “Kan Jam” dažādos laika apstākļos, lai attīstītu savas prasmes un saprastu, kā atvairīt dažāda veida metienus. Īpaši svarīgi ir izmēģināt spēli vējainā dienā. Labākie “Kan Jam” spēlētāji iesaka izvairīties no spēlēm mierīgos laikapstākļos, ja vēlies iemācīties, kā pielāgoties jebkuriem apstākļiem.
  6. Sacenties ar dažādiem cilvēkiem. Ikkatram no mums ir savs spēles stils. Tikai tad, ja izmēģināsi spēkus pret dažādiem pretiniekiem, varēsi gūt zināšanas, kā labāk rīkoties katrā situācijā.

Nav nekā labāka par brīvā laika pavadīšanu dabā. Ja meklē jaunus veidus, kā izklaidēties, “Kan Jam” ir spēle, kura nepievils.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *