Šīs vasaras hīts “Spikeball” – kas jāzina, pirms to izmēģini

Raksta apakšā atradīsi spēles video pamācību.

Domājot par fiziskajām aktivitātēm, parasti nāk prātā klasiskie sporta veidi, piemēram, futbols, hokejs, basketbols, peldēšana un tamlīdzīgi. Ja netīk kāds no tiem, tad dažkārt šķiet, ka sports vispār nav aizraujošs.

Taču mūsdienās ir radīti vairāki jauni sporta veidi, kas varētu patikt pat lielākajiem fizisko aktivitāšu nīdējiem. Lielisks piemērs ir “Spikeball”, kas visā pasaulē iemantojis lielu popularitāti. Uz jautājumiem, kas ir “Spikeball” un ko ņemt vērā tam pievēršoties, atbildes atradīsi raksta turpinājumā.

Kas ir “Spikeball”

Vienkārši skaidrojot, “Spikeball” ir komandu sporta veids, kurā piedalās – kā jau vari uzminēt – divas komandas. Atbilstoši noteikumiem – katrā no tām ir divi spēlētāji. Spēles sākumā komandas nostājas viena otrai pretim. Centrā atrodas “Spikeball” tīkls. Bumbu, līdzīgi kā volejbolā, ielaiž spēlē ar servi. Pēc tam, kad tas ir izdarīts, spēlētāji var pārvietoties, kā vien vēlas.

“Spikeball” mērķis ir trāpīt bumbiņu pāri tīklam tā, lai pretinieku komanda nevarētu to noķert. Katrai komandai ir atļauts veikt līdz trim pieskārieniem, lai pārvietotu bumbu pāri tīklam. Varētu teikt, ka noteikumi ir teju tādi paši kā volejbolā, taču bumbu ir atļauts atsist visdažādākajos veidos.

Esi nolēmis izmēģināt spēkus aizraujošajā sporta veidā? Tas ir lieliski! Ja sākumā jūties apmulsis un nezini, kā īsti sākt, tas ir pavisam normāli. Taču nesatraucies! “Spikeball” noteikumi nav sarežģīti. Raksta turpinājumā esam apkopojuši padomus, kas palīdzēs spēlei pievērsties veiksmīgāk.

  1. Nekad neesi labākais spēlētājs savā komandā

Ja vēlies kļūt par prasmīgu spēlētāju, tad allaž seko zelta likumam – nekad neesi labākais spēlētājs savā komandā (vai pat spēlē kopumā). Protams, ir jautri uzvarēt savus draugus un lepoties ar saviem panākumiem. Taču tad, ja vienmēr būsi spēcīgākais spēlētājs, tad nevarēsi attīstīt savas prasmes.

Ir svarīgi sacensties ar cilvēkiem dažādos līmeņos. Tad arī iegūsi jaunu perspektīvi par to, ko un kā labāk darīt. Būt sliktākajam spēlētājam spēlē var nešķist kārdinoši, taču tikai tad tava spēles kvalitāte palielināsies.

  • Trenē abas rokas

Mēs visi lielākoties izmantojam savu spēcīgāko roku kādu darbību veikšanai. Piemēram, ja esi labrocis, tad, visticamāk, 95% gadījumu visu dari ar šo roku. Taču “Spikeball” ir svarīgi, lai abas rokas būtu gana spēcīgas. Tad tev būs vairāk priekšrocību attiecībā pret citiem spēlētājiem.

 Uztrenēt savu kreiso (vai labo – ja esi kreilis) roku var šķist kā neiespējamā misija, taču velns nav tik melns, kā to mālē. Sāc pamazām. Mēģini baudīt maltītes, veidot pierakstus ar savu kreiso roku. Kad jūti, ka tā ir kļuvusi spēcīgāka, sāc izmantot to arī “Spikeball”.

  • Iemācies maldināt

Šis solis, iespējams, šķiet pašsaprotams, taču realitātē ir ļoti grūti apgūstams. Ideja ir vienkārša – nekad nedari to, ko tavs pretinieks domā, ka darīsi. Ja esi aizsardzībā, pasper soli atpakaļ, lai sāncensim būtu kārdinājums iegremdēt bumbu. Brīdī, kad pretinieks to darīs, tu to pienācīgi atvairīsi.

 Ja vēlies gūt panākumus “Spikeball”, tad ir ļoti svarīgi apgūt maldināšanas prasmes.

  • Nebaidies no kritieniem

Lai cik nepatīkami tas nebūtu, nebaidies dažkārt upurēt savu ķermeni. Ķert bumbu nereti ir biedējoši. Spēles laikā parasti ir vairāki brīži, kad šķiet, ka bumbu atvairīt nav izredžu. Taču – ja būtu gatavs mesties tai pakaļ – ļoti iespējams varētu to atsist.

 It īpaši tad, ja “Spikeball” spēle notiek pludmalē vai vietā, kur ir zāliens, nebaidies nedaudz pabojāt savus šortus. Pat ja apkaunosi sevi, tam nav nozīmes. Apģērbu vienmēr var izmazgāt un bumbas ķeršanā nav nekā apkaunojoša.

Lai gan Latvijā “Spikeball” ir parādījies tikai nesen, nav šaubu, ka tas nākotnē iemantos lielu popularitāti. Ja vēlies izmēģināt spēkus aizraujošajā sporta veidā, mūsu veikalā atradīsi visu nepieciešamo.

VIDEO PAMĀCĪBA ZEMĀK

Šobrīd, piedāvājumā esošo, SPIKEBALL spēles komplektu vai iegādāties šeit. IZŅEM TO JAU RĪT!

KĀ SPĒLĒT SPIKEBALL?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *