Vasaras TOP spēle- KROKETS. Kā uzvarēt?

Pirmo reizi izmēģini kroketu? Padomi, kā gūt uzvaru

The Times.co.uk

Photo by Troy Taylor on Unsplash

Krokets ir viens no vecākajiem atpūtas un sporta veidiem Anglijā. Pateicoties tā milzīgajai popularitātei Apvienotajā Karalistē, tas ir kļuvis par iecienītu nišas sporta veidu arī ASV, Kanādā, Austrālijā un citviet pasaulē, tostarp Latvijā. Kroketa komplekts -37eur

Lai gan krokets ir šķietami vienkāršš, veiksmīgam rezultātam ir nepieciešama prāta skaidrība, liels fokuss un precizitāte. Nav pārsteigums, ka tik daudzi ir iemīļojuši kroketu – tā spēlēšanai ir daudzi plusi kā garīgajai, tā arī fiziskajai veselībai.

Lai kļūtu par labāku kroketa spēlētāju, tev nav jākļūst spēcīgākam, bet gan tālredzīgākam. Panākumu pamatā ir vispārēja izpratne par jautro spēli. Kroketa laikā ir būtiski izstrādāt stratēģiju, kā izsist pretiniekus no līdzsvara. Lai spēlē gūtu labus rezultātus, ir ārkārtīgi svarīgi paredzēt sāncenšu turpmākos gājienus.

 Šo visu un vēl vairāk skaidrojam raksta turpinājumā. Šeit atradīsi vērtīgus ieteikumus, kā kroketā gūt uzvaras un pārspēt savus sāncenšus.

Izvēlies atbilstošu “āmuru”

Galvenais kroketā izmantotais rīks ir tā dēvētais “āmurs”, ko izmanto, lai veiktu sitienu pa bumbu. Tieši tāpēc ir svarīgi gūt izpratni par to, ko profesionāļi uzskata par labu “āmuru”. Ideālajā scenārijā tev vajadzētu izvēlēties pēc iespējas smagāku “āmuru”.

Jauni spēlētāji parasti pieļauj kļūdu, dodot priekšroku vieglākiem rīkiem. Ja izvēlēsies smagāku “āmuru”, tad tev būs mazāk jāšūpojas, veicot sitienu. Šāds rīks arī sniedz lielāku kontroli spēlētājam.

 Tāpat ir svarīgi izvēlēties īsto materiālu. Par labākajiem uzskata koka “āmurus”, kādi pieejami mūsu veikalā. Dažāviet citur ir pieejami arī tādi rīki, kas izgatavoti no plastmasas, taču tie viegli lūst, turklāt to svars nav pietiekami līdzsvarots, lai varētu pienācīgi trāpīt pa bumbu.

Pievērs uzmanību apkārtējai videi

Kroketu mēdz spēlēt dažādās vietās. Atkarībā no tā, vai nododies izklaidei savā pagalmā, īpašā laukumā vai vietā, kur ir gara zāle, ir jāpielāgo savs spēles stils.

 Piemēram, ja krokets notiek pagalmā, tad tev ir jāņem vērā nelīdzenais reljefs. Lielākajā daļā dārzu ir nelieli izcilņi, kas rada nelīdzenu virsmu. Šī iemesla dēļ bumba var pārvietoties nepareizā virzienā.

Spēlēt kroketu profesionālā laukumā, protams, ir visvieglāk. Ja nododies izklaidei šādā vidē, tad atceries, ka tev nevajadzētu sist pa bumbu pārāk spēcīgi, jo īsā zāle un gludā virsma liks tai virzīties tālāk.

 Ja spēle ir ieplānota garā zālē, tad tev ir jārīkojas pretēji tam kā profesionālā laukumā. Gara zāle rāda papildu pretestību, tāpēc ir nepieciešams veikt spēcīgākus sitienus.

Esi pareizā pozīcijā

Lai varētu gūt panākumus, ir svarīgi būt pareizā pozīcijā. Pirms veic sitienu, pārliecinies, ka tavas kājas ir novietotas nedaudz tālāk par plecu platumu. Lai sitiens būtu veiksmīgs, tev jāstāv stabili. Pretējā gadījumā bumba aizripos tur, kur to neesi ieplānojis.

Izveido stratēģiju

Galvenā atšķirība starp labu un sliktu kroketa spēlētāju ir spēles plānošana. Labs spēlētājs paredz pretinieka nākamos gājienus, vienlaikus rūpīgi pārdomājot, kā rīkosies pats.

To, protams, iemācās vien ar laiku. Vispirms ir svarīgi saprast, kāda vispār ir spēles gaita. Taču, tiklīdz labi izproti kroketa noteikumus, ir būtiski izstrādāt sev piemērotu stratēģiju.

Nebaidies no pretiniekiem

Ja patiesi vēlies kļūt par labu kroketa spēlētāju, tad sporta veidam tev ir jāpievēršas nopietni. Kā ar jebko citu dzīvē, ir nepieciešami regulāri treniņi, lai gūtu panākumus.

Iemācīties braukt ar riteni var tikai tad, ja ieguldi laiku un pūles. Tas pats attiecas arī uz kroketu. Protams, ne visiem ir jākļūst par profesionāliem sportistiem. Taču, ja tevī būs veselīga konkurence, gūt panākumus un uzvaras būs vieglāk.

Ja vēlies izmēģināt kroketa burvību, mūsu veikalā atradīsi izcilus, Itālijā ražotus komplektus, kas jebkuru spēli padarīs patīkamāku. Krokets – lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, kas patiks kā bērniem, tā pieagušajiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *